image_logo_meet

От халепа... Ця сторінка ще не має українського перекладу, але ми вже над цим працюємо!

cookies

Привіт! Цей сайт використовує файли cookie. Продовжуючи перегляд або натискаючи «Погоджуюсь», ви погоджуєтесь на їх використання. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, перегляньте нашу Політику конфіденційності.

bg

#born_to_be_nerd — Сергій Вараниця

author

Anastasia Andon

/

Бренд менеджер

Час прочитання 7 хв

7 min read

#born_to_be_nerd — це одна з наших тем, де ми вас знайомимо з творцями NERDZ LAB.

Сьогодні ви познайомитеся з Сергієм Вараницею, який є головним дизайнером у NERDZ LAB.

Зміст статті: 

Як почалася твоя історія у NERDZ LAB?

Born to be Nerd: Serhii VaranytsiaІсторія почалась доволі спонтанно. Я вигорів на попередній роботі (спонтанність полягала не в цьому), тому вирішив або щось серйозно змінювати, або брати “довготривалу відпустку“, а Василь Хміль, СТО та кофаундер NERDZ LAB запропонував мені проєкт – створення платформи для терапевтів. Я подумав, що це якраз ідеальний проєкт, який відповідає моєму моральному стану і погодився.

З Василем ми були знайомі і працювали раніше на проєкті, відповідно я знав, який підхід до роботи та які проєкти в NERDZ LAB, і навзаєм Василь знав, яка співпраця зі мною. Ми зустрілись, проговорили бачення по створенню та розвитку дизайн відділу, якого раніше не було, і загалом по баченню співпраці і в мене не залишилось жодним сумнівів (що зазвичай трапляється дуже рідко).

Ось платформа для терапевтів, яку згадує Сергій, як свій перший проєкт у NERDZ LAB – Ayadinerdzlab image AltОсь так я зустрів перші робочі дні в NERDZ LAB (фото вище), команда розробників вже чекала на дизайни, відповідно я не міг дозволити собі відпустку після того, як відпрацював необхідний період на попередній роботі. Тож я скомбінував тижневу відпустку з парт-тайм роботою, вийшло на диво прекрасно, половину часу я проводив на пляжі, половину – маючі пляж на фоні робочого місця на балконі.

Що тебе надихає у твоїй роботі?

Натхнення часто залежить від того, чим саме я займаюсь або на якому проєкті працюю.Якщо говорити про дизайн частину, то надихає, коли є фідбек від користувачів і коли розумієш, що запропонував вдале рішення, тобто воно вирішило проблему. Це також було однією з причин мого приєднання до NERDZ LAB, бо проєкт по створенню платформи для терапевтів був вже релізнутий, тому було багато активних користувачів. З цієї причини клієнти були відкриті до пропозицій (тестування, інтервʼю, експерименти тощо).

Також надихає, коли розумієш, що працюєш не впусту. Тобто, це комусь потрібно, а не буде лежати на полиці і ніколи не побачить світ.Якщо ж говорити на загальному рівні, то надихає коли вдається щось спростити або оптимізувати. Це може бути процес, або рішення (а ще краще – покращення рішення) певної проблеми.

Дізнавайся деталі про healthcare продукти – TruConnect

nerdzlab image Alt

Які поради ти можеш дати дизанерам, які тільки починають свою кар‘єру?

Спочатку відповісти собі на запитання “чому я хочу стати дизайнером?“. Якщо відповідь буде “в айті є гроші” та “я не потягну бути девом”, то ви напевно помилились десь на шляху і вам взагалі не сюди, бо навіть, якщо ви станете дизайнером, то або довго не протягнете і вас звільнять, або будете з грошима, але нещасні.

Якщо ж хочете бути дизайнером, то я б радив:

  • взяти підписку на бібліотеку Projector’а (для україномовних майбутніх дизайнерів) та подивитись 10-15 відео, саме для початківців (це допоможе вам зрозуміти, чи тема дизайну взагалі цікава і чи розумієте, що відбувається на екрані)
  • відкрити офіційний канал фігми і подивитись трішки туторіалів, далі відкрити фігму і попробувати самостійно трішки поклацати, або навіть перемалювати якийсь дизайн. Дивіться чи вам це цікаво, бо з високою вірогідностю у фігмі ви проведете багато годин свого життя
  • можете переглянути мою підбірку матеріалів для початківців
  • якщо перші три пункти не позбавили бажання – тоді рекомендую записатись на курс від Projector Institute  для початківців (тривалість та тип курсу визначайте згідно своїх фінансових та часових ресурсів). Перед записом по можливості перевірте викладачів (можливо хтось з ваших знайомих працює в тій же компанії, банально подивіться LinkedIn викладача, або дуже вірогідно що в підписці Projector (пункт №1) можна знайти лекцію тієї людини, і ви побачити чи зрозуміло доноситься матеріал, чи багато води і т.п.). На мою думку, моніторити викладачів необхідно – до двох місяців.

Історія з мого життя: моя знайома скинула курс (це були курси не від Projector Institute) і запитала чи варто записуватись, програма була хороша, але викладач цього курсу мав 7 років досвіду у маркетингу і лише 1 рік працював як дизайнер, згідно LinkedIn акаунту. З цієї інформації можна зробити висновок, що з великою долею вірогідності це не той викладач, який вам потрібен.

  • після курсів, або навіть під час, просіться в компанії як трейні, і бажано не завищуйте матеріальні очікування (мав кейси, що люди “просили” велику суму не через те, що вони так оцінюють свої знання, а зі словами “я заплатив за курси багато грошей, треба їх повернути якось…“, і з такими кандидатами розмова не продовжувалась. В ідеалі потрапити в компанію, де є дизайн команда, або хоча б хтось скіловий, у іншому випадку  ваш розвиток призупиниться.
  • якщо все вище виконалось – далі все у ваших руках і бажанні. Поки ви трейні чи джуніор, то важливо синхронізуватись з більш досвідченими дизайнерами в вашій компанії (або поза її межами), не бійтесь просити перевіряти ваші дизайни як ззовні (UI), так і у наповненні (як організований файл, чи правильно користуєтесь функціоналом фігми). Пізніше, на рівні мідла та сіньйора, комунікація теж потрібна, але тоді в першу чергу буде необхідно щоб ви розуміли в якому напрямку хочете розвиватись і не чекали суто настанов від старших колег.

Можливо буде цікаво прочитати статтю Сергія про різницю між UI та UX 

Чому ти обрав кар’єру дизайнера та як оцінюєш її прогрес у найближчі 10 років?

У мене завжди була схильність до чогось творчого (художня школа, захоплення фотографією з дитинства, цілодобова гра на акустичній/електро гітарах тощо), але з числами теж було більш-менш (навчався у фізико-математичному ліцеї) і чомусь постійно думав, що буду програмістом (напевно через те, що грав у компʼютерні ігри). Отримав диплом магістра за спеціальністю “Програмній інженерії”, але ще під час навчання зрозумів що код – це не моє, і мені потрібно щось візуальне, де я можу творити щось “наочне” – так і почався шлях як UI/UX дизайнера.

Щодо оцінки в найближчі 10 років, то це важко сказати, але маю думки, що за стільки часу діяльність переформатується в інший формат і зʼявляться інші вітки в професії дизайнера. Подивимось чи за 10 років в нас будуть фізичні компʼютери, чи всі ми будемо у віртуальному світі?

Якщо ж прогнозувати на наступні 5 років, то виглядає все доволі очевидним – хто не хоче бідкатись що “AI забере в нас роботу“, той має акліматизовуватись та використовувати нові АІ (і не тільки) тулзи для підвищення цінності своєї роботи. Зараз велику частину роботи можна  робити швидше ніж раніше, і якість не погіршиться, відповідно “зекономлений” час можна виділити на іншу частину проєкту.

nerdzlab image AltСтамбульські котики під час пандемії.

Чи є у тебе вільний час, і чи достатньо його для твоїх хобі? Опиши як ти його проводиш?

До війни головним хобі і радістю були поїздки закордон (неважливо куди, лиш би щось нове побачити), але зараз це недоступно. Тому мої хобі – це все, де можна відволіктись думками, щоб не було замкнутого кола “війна-робота-дім“. Такі речі як спорт, холодна ванна, сауна, аплікатор ляпко (лежання-стоянні на голках) ідеально допомагають. Меншою мірою допомагає плейстейшн, проте злюсь коли програю:)

nerdzlab image Alt

Які твої улюблені фільми, музика чи книга?

Музика – це моє все!  Якщо не помиляюсь, то Spotify нарахував мені 80 днів повного прослуховування музики за рік. З улюбленого наразі, це напевно Run the Jewels, але за статистикою Spotify бачу, що мене захоплюють певні гурти помісячно, а потім міняю жанр.

Але і фільми, то моє все. Точніше, фільми та серіали. Succession (з кожним сезоном все краще), Billions (перші 2-3 сезони неймовірні, далі не дивіться), House of Cards (1,2,4 та 5 сезони – це витвори мистецтва, 3 сезон краще не дивіться, 6 сезон – в жодному разі не дивіться) і ще багато всього, на цей перелік потрібно окрему статтю.

Книги, це не моє все, але…в дитинстві улюбленим було все, що повʼязано з міфами Древньому Греції, Гаррі Поттер, Володар Перснів. Пізніше схожа тематика, але дуже жорстока прямолінійність Вілбура Сміта (він неймовірно детально описував кожну жорстоку річ в Древньому Єгипті). А наразі, то найбільше цікавить те, що описано на реальних подіях, хоча є деякі вийнятки. З того, що можу порадити:

⬇️ Ми з дружиною маємо традицію привозити “нативного” Гаррі Поттера з країни, яку відвідали разом, от приклади з декількох поїздок.nerdzlab image Alt

Яке місце на Землі, де ти вже побував і порадиш іншим точно відвідати?

Радити щось не хочу, але опишу що для мене було особливим:

  • Нетуристична Швеція: в студентські роки пощастило два тижні побути в Векхьо по навчальній програмі. Вразив стиль життя, побут, архітектура і нереальна відкритість місцевих жителів, багато речей суттєво відрізнялись від того, до чого я звик в Україні.
  • Ріо де Жанейро: більшості хто їхав з нами поїздка не сподобалась, так як 3 тижні майже безпросвітно лили тропічні дощі, але для мене це було божественно. Мрія дитинства і те, що я бачив колись на картинках, нереальні види, навіть погана погода не могла того зіпсувати.
  • Рим: ми були в Італії декілька разів і десь так само, як я не люблю Венецію, так само я обожнюю Рим. Це була весільна поїздка і ми жили неподалік Ватикану. На дану поїздку ми запланували переглянути частину атракцій, а іншу половину спеціально залишили на наш наступний візит до Риму, так як обовʼязково повернемось.
  • Афіни: знайомі радили їхати будь-куди звідти і не залишатись в самих Афінах, але ми там пробули тиждень і це було щось особливе. Можливо в нас створилось таке враження, бо все якось співпало класно, і ми дійсно відпочили хоча щодня проходили 100500 тисяч кроків, але це було класне поєднання відпочинку, нових емоцій та спогадів.